Ekolojik Muratlıköy Projesi bir
AKEM Gayrimenkul projesidir
+90 (312) 220 10 66
(533) 397 37 31
bilgi@ekolojikmuratlikoy.com

BİZİMKİSİ BİR KÖY HİKÂYESİ 2020-04-27T17:19:14+03:00

BİZİMKİSİ BİR KÖY HİKÂYESİ

Megakentlerin Bir Gün İnsanlara Dar Geleceğini Biliyorduk…

Bu yüzden çalışmalarımıza bundan yaklaşık 10 yıl önce başladık. ‘Katletme’ düşüncesine inat, insan eliyle doğayı korumanın peşine düştük. Biliyorduk ki, doğa olmadan insan, insan olmadan gelecek olamaz. Bu yüzden önce hayal kurduk, sonra işimize yüreğimizi ve emeğimizi koyduk. Gözün alabildiğine bozkır olan bir coğrafyada her şehirlinin hayalini süsleyen bir vaha oluşturduk. Modern dünyayı mütevazı bir köy hayatıyla buluşturduk.

H. Murat ÇELİKEL

Doğanın Medeniyetle Kucaklaştığı Nokta…

AKEM Gayrimenkul tarafından yürütülen Ekolojik Muratlıköy Projesi, yaşanılan yerin yeşertilmesi, ona değer katılması fikriyle ortaya çıktı. Yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarıyla, medeni bir köy hayatı oluşturuldu.

Ana arterlerden köyün içine dek devam eden ve köy içi ulaşımı sağlayan toplam 8 km’lik yol çalışması tamamlandı. Köyün tüm elektrik ihtiyacına cevap verebilecek trafo sisteminden aydınlatma donanımlarına, peyzaj uygulamalarından ağaçlandırma ve hayvan hayatı kompozisyonuna kadar pek çok öge için ayrı ayrı çalışıldı, tüm çalışmalar titizlikle uygulandı.

Projeye özel olarak açılan sondaj kuyuları köyümüze hayat verdi, 30 bin m2’yi kapsayan otomatik damlama sulama sistemiyle bitkilerimiz yılın her ayı bereketle yeşerdi.


Bozkırdan Bereketli Topraklara…

320 dönümlük arazi üzerinde konumlanan Ekolojik Muratlıköy, toplam 5.000 adet ağaçla donatıldı. Doğa ana dikilen tüm fidanları bağrına basarak yağmurlarıyla sundu şükranlarını, en zarif şekilde bizlere.


Sizin Olan Değerlenecek, Çevrenizi Mutluluk Saracak…

Ekolojik Muratlıköy; her geçen gün yapılan yeni yatırımlarla değerlenen bir bölgede konumlanmış, yaşayan ve büyüyen bir proje. Sabahlarınızı, çevrenizdeki köy sevdalılarının selamlarıyla renklendirecek; buradaki eşsiz köy atmosferiyle hayatınıza lezzet katacaksınız.